Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

Anadolu Ajansı ile Üniversitemiz Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

10.05.2023
Anadolu Ajansı ile Üniversitemiz Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
Anadolu Ajansı (AA) ile İbn Haldun Üniversitesi (İHÜ) arasında staj ve eğitim programları ile akademik çalışmalar gerçekleştirmek amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.

Anadolu Ajansı ile Üniversitemiz Arasında İş birliği Protokolü İmzalandı

Anadolu Ajansı ve Üniversitemiz arasında 4 Mayıs Perşembe günü staj, eğitim programları ve akademik çalışmalar gerçekleştirmek amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Anadolu Ajansı'nın İstanbul'daki binasında gerçekleştirilen törene Kariyer Merkezi ile Sanat Spor ve Kültür Daire Başkanlığı öncülüğünde öğrencilerimiz de katıldı.

İmza töreni öncesi AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Serdar Karagöz, Anadolu Ajansı'nın tarihini ve bugünkü işlevini aktardı. Karagöz AA'nın temel vizyonunun "Dünyada olan bir olayı Türkiye'ye anlatmak değil, dünyanın herhangi bir noktasında olan bir olayı dünyaya anlatmak" olduğundan bahsetti.

"Hedefimiz AA gibi kurumlara kaliteli insan kaynağı yetiştirmek"

Rektörümüz Prof. Dr. Atilla Arkan, Türkiye ve dünyanın en iyi üniversitesi olmak için tasarlanan üniversitemizde ağırlıklı İngilizce olmak üzere Türkçe ve Arapça eğitim verildiği ve 82 farklı ülkeden olmak üzere yüzde 33 uluslararası öğrencimiz olduğundan bahsetti. 

Evrensel üniversiteler gibi temel hedeflerimizi aktarırken asıl olarak bu noktada fark yarattığımızı ifade eden Arkan, misyonumuzun öğrencilerimizin tarihsel birikime sahip olması, bununla birlikte bir zihniyet ve değer dünyası inşa etmeleri ve günceli daha iyi kavrayabilmeleri olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Karagöz ile Rektörümüz Prof. Dr. Arkan, staj ve eğitim programları ile akademik çalışmalar gerçekleştirmeye yönelik iş birliği protokolünü imzaladı.

Tören, aile fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Fotoğraflar