İbn Haldun Üniversitesi

STAJ ve İŞ

Gönüllü Stajlar

Gönüllü stajlar yazın ya da dönem içinde isteğe bağlı yapılan stajlardır. Siz öğrencilerimiz, hangi kurumda hangi departmanda ne kadar süre ile staj yapacağına çalışmak istediği kurumla birlikte karar verebileceksiniz. Staj karnesi yoktur bu sebeple, staj defteri tutmaz ve notunuz sisteme dahil edilmez.

*Gönüllü stajlarda öğrencilerimizin SGK primleri İbn Haldun Üniversitesi tarafından ödenecektir.

Sigorta primlerinin karşılanması için aşağıdaki belgeleri staja başlamadan 10 gün önce Kariyer Merkezi’ne teslim etmen gereklidir. tıkla.(link verilmeli)

Zorunlu Stajlar

Bölümünün zorunlu dersleri arasında staj dersi varsa, bu staj zorunlu bir stajdır. Zorunlu stajlar staj danışmanı hocalar ve fakülte sekreterlikleri tarafından koordine edilir. Bu konudaki soru ve sorunlarını fakülte sekreterlerine yöneltebilirsin.

Zorunlu stajlarda öğrencilerimizin SGK primleri okul tarafından karşılanır.

Sigorta primlerinin karşılanması için aşağıdaki belgeleri staja başlamadan 10 gün önce Kariyer Merkezi’ne teslim etmen gereklidir. tıkla.(link verilmeli)

İş ve Staj İlanları

İşverenler web sitesi üzerinden ilan verebilecek ve siz öğrencilerimiz web sitemiz üzerinden kolaylıkla, bir kariyer sitesinde işe başvuru yapar gibi kolaylıkla ilanları değerlendirip başvuru yapabileceksiniz.

Staj için Gerekli Evraklar

Zorunlu Staj Kabul Formu: Kaşe ve imzalı staj formunun aslı.

Staj Onay Formu’nu internet ortamında doldurmaya başlamak için tıkla.(link verilmeli)

(Formdaki bilgiler eksiksiz tamamlandıktan sonra, “Yazdır” butonu ile çıktısı alınıp kaşe-imza tamamlanır. Kariyer Merkezi’ne teslim edilir).

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur