İbn Haldun Üniversitesi

ÖĞRENCİLER

Lisans

İHÜ Kariyer Merkezi’nin temel hizmeti kariyer danışmanlığıdır. Siz öğrencilerimiz, sizin için Üniversitemiz teorik yanında pratik bilgiye de önem vermektedir, dolayısıyla kariyerinizle ilgili soru işaretleriniz olduğunda, staj-iş arama kaynaklarıyla ve yöntemleriyle vb. konularla ilgili bilgi edinmek istediğinizde İHÜ Kariyer Danışmanlarının tecrübelerinden yararlanabileceğiniz bir hizmettir.

Kariyer hayatınızı nasıl şekillendireceğinizi ya da en büyük hayalin ne olduğunu henüz bilemiyor olabilirsiniz; üniversiteye yeni başlamış, bitirmek üzere ya da mezun olabilirsiniz; her ne aşamada olursanız olun, randevu alarak kariyer danışmanınızla bire bir görüşebilirsiniz. Her biri 45 dakika sürecek şekilde planlanan görüşmeler süresince ihtiyaçlarınıza göre size çeşitli konularda danışmanlık verilir. Bu konulardan bazıları:

  • Kendini tanıma, değerlendirme ve kariyer gelişimi
  • Farklı kariyer seçenekleri ve çalışma alanları
  • Staj ve iş olanakları bulmak için izlenecek yollar
  • Kişisel ilgi, bilgi, beceri ve yetkinliklerinizden yola çıkılarak kariyer planlarınızın şekillendirilmesinde yardımcı danışmanlar ile doğru bir yol alabileceksiniz.

Mülakata Hazırlık ve Simülasyonu

Staj veya iş arama sürecinde yapılacak görüşmeler konusunda hazırlıklı olma; mülakatlarda heyecanlanıyor olabilirsiniz, bu heyecanı birlikte yenebiliriz, mülakatta sorulacak olası soruları gözden geçirebilir, görüşmeler sırasındaki cevaplarınız ve vücut dilinizin ne şekilde olması gerektiğiyle ilgili bilgi ve deneyim edinmek için bizden randevusu alabilirsiniz. Ayrıca yılda bir kez yapılacak Mülakat simülasyonlarına da katılabilirsiniz.

İHÜ Kariyer danışmanlarımızdan randevu almak için maille iletişime geçmeniz ya da ???? dahili hattan aramanız yeterli olacaktır.

Yüksek Lisans

Skype ya da Zoom Üzerinden Danışmanlık Görüşmesi

Tez döneminde olan Yüksek Lisans öğrencilerimize ve mezunlarımıza özel olarak verdiğimiz bir hizmettir. Yüz yüze yapılan görüşmeler her zaman daha faydalıdır. Lakin çalışıyorsanız, kampüs dışında projelerle uğraşıyorsanız ve Başakşehir kampüse gelecek zaman bulamıyorsanız, Skype  ve Zoom üzerinden de danışmanlık görüşmelerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu durumda, Mail üzerinden danışmanlık türünü belirtmeniz ve en az 1 hafta önceden randevu almanız gerekmektedir.

Doktora

Doktora Süreç Planlama

Kariyer planını sektörel olarak değil de akademik yönde devam etmeyi düşünen siz öğrencilerimiz, bu sürecin planlaması konusunda destek almak için İHÜ Kariyer Merkezi’ne başvurabilir, ilgili akademik danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

CV, Ön Yazı ve Niyet Mektubu Gözden Geçirme

Daha önceden sizin tarafınızdan hazırlanmış olan özgeçmişinizin yeniden düzenlenmesi sürecinde desteğe ihtiyaç duyarsanız, güncellemek istediğiniz ön yazı ile ilgili geribildirim almak ister veya doktora öğrenim başvuruları için niyet mektubu yazmak konusunda danışmak isterseniz, İHÜ Kariyer Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

Özgeçmiş Hazırlama Kılavuzu’nu indirmek için tıklayınız.(Link atanacak)

Özgeçmiş Örneklerini indirmek için tıklayınız. Link atanacak)

Kapak Yazısı Örneklerini indirmek için tıklayınız. Link atanacak)

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur